Centrum danychUltranowoczesne, niezawodne, bezpieczne

Serwery home.pl utrzymujemy w trzech lokalizacjach w Polsce. W grudniu 2012 r. w Data Center T-Mobile Polska S.A. uruchomiliśmy kolejne, a zarazem jedno z najnowocześniejszych centrów danych w Europie.

Wydajne serwery

Usługi naszych Klientów utrzymujemy w klastrze złożonym z ponad 1300 platform serwerowych firm HP, Tyan, Chenbro oraz Supermicro. Serwery posiadają do 4 procesorów, macierze dyskowe o wielkości do 92 TB i do 512 GB pamięci operacyjnej.

Wewnętrzny szkielet sieci jest spięty w 160 Gpbs sieć Ethernet o zdublowanej architekturze, obsługiwaną przez przełączniki Brocade i routery firmy Cisco. Praca wszystkich elementów sieci oraz serwerów jest monitorowana 24 godziny na dobę, a system monitoringu na bieżąco informuje obsługę techniczną o najdrobniejszej nawet anomalii pracy systemów.


Serwery Blade firmy HP


Macierze dyskowe o dużej pojemności


Klaster serwerów obsługujący serwisy Klientów


Nasi technicy pracują 24h/dobę

Posiadane przez home.pl rezerwy technologiczne i skalowalność platformy umożliwiają bieżącą obsługę liniowego rozwoju, jak i nagłych skoków popularności setek tysięcy projektów internetowych naszych Klientów.

Niezawodne łącza

Centra danych zapewniają nam łączność z największymi sieciami w Polsce, Europie i na świecie. Z siecią szkieletową T-Mobile Polska S.A. połączeni jesteśmy czteroma niezależnymi łączami o przepustowości 10Gbps każde. Posiadamy również dwa łącza po 10Gbps każde do punktu PLIX, w ramach którego wymieniamy ruch z takimi sieciami jak: Netia, Multimedia Polska, UPC Polska, ATM, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, Crowley Data Poland, Cyfrowy Polsat, NASK i wielu innych.


Ultrawydajne łącza 10Gbps


Sieć szkieletowa home.pl

Posiadamy również dodatkowe łącza do firm Level3 i Cogent - jednych z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Dwa łącza o przepustowości 10 Gbps każde obsługują ruch z zagranicą i zapewniają najkrótszą dostępną ścieżkę dla danych z serwerów home.pl. Sumaryczna przepustowość naszych łącz do sieci Internet to 80Gbps.

Dzięki stałym inwestycjom możemy zagwarantować Klientom, że ich serwisy internetowe działają niezawodnie i są dostępne z każdego miejsca w Polsce i na świecie z maksymalną dostępną prędkością.

Infrastruktura sieciowa

W celu zapewnienia ciągłości działania sieci, wszystkie urządzenia sieciowe są zdublowane. W razie awarii cała obsługa może być przekazywana do bliźniaczego urządzenia zapasowego. Czasy przełączeń dla przełączników wynoszą kilka sekund, a dla routerów do 30 sekund.

Podstawowymi elementami sieciowymi są dwa routery brzegowe Cisco 6880-X oraz switche Brocade z serii VDX, FCX, ICX. Dodatkowo, wszystkie urządzenia są podłączone do systemu zdalnego zarządzania firm Avocent i APC.

Korzystamy z wielu komponentów systemu sieciowego. Są to m.in.:

 • routery główne - 4x Cisco 6506,
 • switche szkieletowe - 2x Brocade VDX 6720 - 40 portów 10 Gbps,
 • switche dostępowe - Brocade FCX, ICX oraz Cisco Catalyst 2960G,
 • loadbalancery sprzętowe - Brocade ADX.

Systemy bezpieczeństwa danych

Dzięki pełnej redundancji serwerów (każde urządzenie ma własną "bliźniaczą" kopię online utrzymywaną w drugim centrum danych), zapewniamy najwyższą niezawodność, która przekłada się na ciągłość działania serwisów Klientów.

Dodatkową ochronę danych zapewnia 60 serwerów kopii zapasowych, pracujących w redundancji, rozmieszczonych w dwóch różnych punktach Polski. Łączna pojemność tych serwerów wynosi ponad 1500 TB. Pozwala to na równoległe utrzymanie kopii zapasowych danych z kont naszych Klientów przez okres trzech dni.

Data Center zapewnia niezależne linie zasilające, generatory prądu oraz UPS w celu zagwarantowania ciągłego dopływu energii elektrycznej do wszystkich naszych urządzeń. Ważną częścią Data Center jest także system klimatyzacji, który zapewnia optymalne warunki pracy serwerów.


System klimatyzacji (z lewej)


Centrum danych

Infrastruktura techniczna chroniona jest również najnowocześniejszymi systemami przeciwpożarowymi – w tym systemem gaszenia gazem, który jest całkowicie bezpieczny dla urządzeń.


Sygnalizacja - system przeciwpożarowy


Monitoring - element ochrony fizycznej

INFORMACJA HANDLOWA

 • Infolinia:

  504 502 500

  z telefonów stacjonarnych, komórkowych i z zagranicy

 • Kontakt e-mail

 • Czat handlowy

 • Przejdź

Cena połączenia telefonicznego uzależniona od operatora.

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.Nie pokazuj więcej tego powiadomienia